Kafejnīcas Vēsma vēstures pirmsākumi meklējami tālājā 1963 gadā. Viens no retajiem padomju sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, tas pat tajās dienās ieguva Daugavpils pilsētas iedzīvotāju un viesu mīlestību un atzinību.

       Tajos gados Rīgas iela tika saukta par Ļeņina ielu (pasaules proletariāta vadītāja vārdā) un bija vienīgā gājēju iela Daugavpilī. Ne visas Baltijas pilsētas gan agrāk, gan tagad var lepoties ar gājēju ielām.  Iela vienmēr ir bijusi pilsētas lepnums un pilsētnieku mīļākā pastaigu un atpūtas vieta. Gandrīz pašā ielas centrā, nelielā augstienē atrodas diezgan liela, bet ļoti mājīga, gaiša un neparasti saulaina kafejnīca, kuras nosaukums drīz pēc atvēršanas kļuva pazīstams un populārs starp Daugavpils pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

     Vēsma, proti, tā saucama šī mīļā, viesmīlīga kafejnīca, kas bija priecīga pieņemt gan jaunas, gan vecākas paaudzes viesus.

       Karsti pelmeņi, piena kokteiļi un saldējums – katrs no apmeklētājiem atrod sev kaut ko no neliela tā laika padomju sortimenta. Vairākas paaudzes dzīvojot Daugavpilī, kaut vienu reizi apmeklēja šo kafejnīcu, kas gandrīz kļuva par pilsētas simbolu.  Kā tik viņa netika saukta: gan kā „stikla gabaliņš”, gan „akvārijs”, gan „veltenis” (sienas bija klātas ar tūbas pārklājumu). Tomēr, sarunājot tikšanas vietu, daudzi no mums teica: "tiksimies Vēsmā!..."

       Gadiem ejot, daudz kas ir mainījies kopš tā laika. Daugavpils centrālā iela maina gan savu nosaukumu, gan izskatu. Šodien Rīgas iela ir mūsdienas Eiropas pilsētas rotājums ar visām tai raksturīgajām īpašībām: strūklakām un skvēriem, bankām un veikaliem, viesnīcām un, protams, kafejnīcām!

Bet, joprojām, tās centrā, nelielā augstienē atrodas acīm tīkama, mūsdienīga, stilīga, mājīga un neparasti viesmīlīga kafejnīca Vēsma.

Viegla vējiņa skrējiens – aptuveni tā var definēt vārda Vēsma nozīmi. Vēsmas viesis sajūt visas trīs definīcijas sastāvdaļas.

       - Vieglums ir jūtams visur: interjerā, akvāriju īpašnieku – Koi karpu un pirānju - graciozās kustībās, elegantās mēbelēs un zaļumos.

       - Laika skrējiens – mūsdienu ēku arhitektūras risinājumos, kas atgādina okeāna laineri, stikla un gaismas pārpilnība, neuzbāzīga mūzika un labs garastāvoklis, aptver Jūs ciemojoties Vēsmā.

      - un, visbeidzot, vējiņš! Jā! Tieši Baltijas svaigais vējiņš apmīļo Jūs, apmeklējot Vēsmu vasarā. Kafejnīcas nolaižamās fasādes lielajā un mazajā terase ļauj svaigā gaisā saulessargu ēnā izbaudīt savus mīļākos ēdienus un dzērienus. Un skaistajā, koptajā apkārtnē ir daudz ziedu! Bezgala daudz ziedu!

Starp citu, Vēsma ir vienīgā kafejnīca pilsētā, kuru var atrast ar aizvērtām acīm.

       Vasarā un ziemā, lietū un slapjdraņķī Vēsma sagaida Jūs ar vieglu, romantisku un nomierinošu mūziku.

Varētu pavadīt stundas, runājot par Vēsmu, bet to ir labāk vienu reizi aplūkot, nekā simts reizes par to lasīt.

       Gan izcils interjers, gan pakalpojumu daudzveidība – bārs, bistro, suši bārs, austrumu virtuve, grils un VIP terases, banketu zāle, akvāriji un, protams, kafejnīcas zaļums visapkārt veido mājīguma un brīvības atmosfēru, kā arī noskaņo viesus brīnišķīgai laika pavadīšanai Vēsmā.

Bet galvenais Vēsmas lepnums ir tās darbinieki, kas katru stundu un katru minūti strādā tā, lai ikviens Vēsmas viesis, atstājot kafejnīcu, norunā nākamo tikšanas vietu Vēsmā!

Laipni lūdzam!

Gastrobārs VĒSMA: Rīgas iela 49, Daugavpils, tālr. +371 22009991
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Banketu un pasākumu organizēšana tālr. 20219009
  lat rus eng  
.